,

Amigurumi. Sposób na nudę?

Posted by

Amigurumi ? A co to? Jest to japońska sztuka szydełkowania wypychanych zabawek. W Wikipedii można znaleźć informację:

Maskotka zalicza się do amigurumi, gdy jest zdeformowana w sposób nazywany chibi (głowa nieproporcjonalnie duża wobec tułowia, małe kończyny, oczy nieproporcjonalnie duże wobec twarzy). Amigurumi są przeznaczone głównie do kolekcjonowania, rzadko do zabawy dla dzieci. Początek ich popularności przypada na 2003 rok[2].
Pies amigurumi
Foto: FenkoweStwory

Maskotki takie zobaczyłem u znajomej na profilu, zapytałem co to? Dostałem wyczerpującą odpowiedź 😉

Od 3 lat hobbystycznie zajmuje się japońską sztuką szydełkowania – amigurumi. Polega ona na dzierganiu maskotek wypychanych kulką silikonową. Właściwie można szydełkować wszystko – zwierzęta, postaci z gier lub filmów, warzywa itd. Z odpowiednich materiałów można wykonać prace kolekcjonerskie lub takie, które będą przeznaczone do zabawy dla dzieci. Jestem samoukiem. Wiedzę czerpałam głównie z internetu. Bardzo lubię spędzać czas przy szydełku, ponieważ sprawia mi to ogromną przyjemność i mogę się wtedy totalnie zrelaksować. Do obejrzenia moich prac zapraszam na stronę na fb FenkoweStwory oraz na instagram Fenkowe_Stwory

foto: FenkoweStwory

Mi osobiście się podobają takie kreatywne prace, ale to nie na moje nerwy. Pozostaje mi tylko polecić wam Fanpage Fenkowe Stwory i Instagrama.

Zapraszam do odwiedzin i komentowania. Jeśli sami tworzycie takie dzieła koniecznie dajcie nam znać.

Share this content: