Kwisonalia 2018

Kwisonalia w tym roku odbędą się w zmienionej formule tj. Odbędą się dwa dni święta miasta zamiast trzech czyli 2 i 3 czerwca. Miasto rezygnuje ze sprzedawania placu jednej firmie i bierze sprawy w swoje ręce. Podjęto taką zmianę za namową mieszkańców, którzy zarzucali pustki w zakresie gastronomicznym, niewielkiej ilości stoisk i nieatrakcyjnej oferty kulinarnej. W tym roku ma się to zmienić, pożyjemy zobaczymy 🙂

Będą takie atrakcje jak Bieg Gryfitów oraz marsz Nordic Walking. Nie może zabraknąć także Tradycyjnego konkursu „Smaki Kwisy”.

Jak się możemy dowiedzieć od organizatorów będzie ciekawie dla każdego coś miłego. „Kwisonalia rozbłysną kolorami, smakami i wytworami Pogórza Izerskiego. Zaprosimy najwspanialszych wystawców, najciekawszych ludzi, będzie gwarnie, pysznie, ciekawie, naturalnie, ekologicznie, swojsko. W miejscu z ogromnym potencjałem, jakim jest fantastyczny, nadkwisański bulwar, zgromadzimy wielkie bogactwo regionalnych smaków, produktów, przetworów i rękodzieła. Poduszki z gryką, naturalne mydła, oleje tłoczone na zimno, kozie sery, mnóstwo lokalnych pyszności zarówno mięsnych jak i dla wegan, food trucki z różnościami.
Absolutną nowością będzie Festiwal Piwa Rzemieślniczego i Warsztaty Piwowarskie. Będą Państwo mieli okazję degustować zarówno piwa z małych regionalnych browarów, jak i spróbować trunków przygotowanych przez rzemieślników hobbystów.”

Sobota wieczór będzie przeznaczona dla młodzieży, Na scenie wystąpi Zeus oraz Pokahontaz, dwie ostatnie płyty Zeusa pokryły się platyną a Pokahontaz znany przez starszych słuchaczy jest znany jako Paktofonika, grupa po śmierci Magika zakończyła działalność pod nazwą Paktofonika i reaktywowała się pod obecną nazwą. Oba zespoły tworzą muzykę z przesłaniem, często krytykującą obecny konsumpcyjny model życia i pęd.

 

Niedziela będzie rodzinna, pełna muzyki, występów, a także sportu.
Rozpoczną ją Rajd rowerowy „Rowerowy- CROSS-Gryfitów” MTB Cross oraz rajd dziecięcy ,,Gryfuś na dwóch kółkach”. Odbędzie się energetyczny Pokaz Zumby, zaprezentują się gryfowianie od małego do dużego, zaproponujemy państwu biesiadę grecką z zespołem Mythos, łez radości dostarczy kabaret K2, a Mateusz Ziółko z zespołem to gwarancja wspaniałych, muzycznych wzruszeń.

Więcej informacji wkrótce…
Możesz również polubić…